Reklama
Reklama

Bułgarzy sprzedawali podrabiane ubrania na targowisku

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Zabezpieczono towar warty 350 tysięcy złotych.

Akcja Straży Granicznej z Kalisza i Straży Miejskiej z Krotoszyna odbyła się we wtorek. - Na targowisku miejskim w Krotoszynie ujawniono dwoje obywateli Bułgarii, którzy handlowali odzieżą znanych sportowych marek. Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej producentów dokonał analizy zatrzymanych 2 244 sztuk towarów i jednoznacznie stwierdził, że są one podrobione. Ubrania wykonane były z materiałów niskiej jakości, nie miały oryginalnych metek, wszywek i przywieszek, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione. Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznało się dwoje obywateli Bułgarii w wieku 35 i 46 lat - podaje Nadodrzańska Straż Graniczna.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Zdaniem SG, zabezpieczony towar jest warty 350 tysięcy złotych. Za handel podrobionym towarem grozi do 2 lat więzienia. Jeśli ich sprzedaż jest stałym źródłem dochodu, wówczas kara może wzrosnąć do 5 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro