Reklama
Reklama

Kolejna wielkopolska firma wprowadza 4-dniowy tydzień pracy

fot. Polinova Polska / FB
fot. Polinova Polska / FB

Ale zwolnień nie planuje.

Jak podaje Głos Wielkopolski, na taki krok zdecydowała się firma Polinova. To największy pracodawca w Wągrowcu i powiecie wągrowieckim. Zatrudnia 1200 osób. Firma produkuje meble głównie na niemiecki rynek. Obecnie obserwuje mniejsze zainteresowanie swoim produktami za zachodnią granicą, dlatego musi zmniejszyć produkcję.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pracownicy będą teraz pracować nie 5, a 4 dni w tygodniu. Oznacza to dla nich, że zarobią mniej (wysokość zarobków jest uzależniona od liczby wyprodukowanych zestawów). Taki system ma obowiązywać w listopadzie, a być może także w grudniu.

Wcześniej na 4-dniowy tydzień pracy zdecydowała się firma Velux z Gniezna, o czym informowaliśmy na portalu. Kilkutygodniowa praca w takim systemie nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów i zdecydowano się na przeprowadzenie zwolnień wśród pracowników. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
61.13 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro