Reklama
Reklama

Włamania do mieszkań na Ratajach. Mieszkaniec: "złodzieje próbowali udusić starszego pana"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Mamy odpowiedź policji.

Do naszej redakcji napisał mieszkaniec Rataj, który twierdzi, że na ratajskich osiedlach w ostatnim czasie dochodzi do włamań do mieszkań, a złodzieje mają także atakować mieszkańców. - W nocy z niedzieli na poniedziałek złodzieje chodzili po klatkach i piwnicach na os. Rusa sprawdzając teren, chwytając za klamki. Co najmniej 2 osoby, bo rozmawiali ze sobą - pisze. Czytelnik twierdzi, że sprawa została zgłoszona spółdzielni mieszkaniowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Okazuje się, że na Orła Białego było włamanie i złodzieje próbowali udusić starszego pana. Wyrwał im się, wybiegł na klatkę i zaczął robić hałas. [...] Włamano się jeszcze ostatnio w nocy do kwiaciarni na Rusa. Po Wszystkich Świętych złodzieje liczyli na łup. Wybili szybę betonowym elementem chodnika - dodaje.

Łukasz Paterski z poznańskiej policji nie potwierdza doniesień o tym, by na osiedlu Orła Białego złodzieje kogoś zaatakowali. Policja nie potwierdza też, by ktoś zgłaszał włamania w mieszkaniach czy w kwiaciarni na osiedlu Rusa. - Mogę jedynie powiedzieć, że w zeszłym tygodniu odnotowaliśmy w tym rejonie dwa włamania. Jedna na osiedlu Orła Białego oraz jedno na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej - mówi. Nie ma jednak mowy o próbie duszenia kogoś z mieszkańców.

Apelujemy o ostrożność i zamykanie drzwi mieszkań tak, by uniemożliwić złodziejom dostanie się do środka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro