Reklama

Ogromna inwestycja Lecha Poznań zakończona!

fot. Michał Zieliński - Wojewoda Wielkopolski / FB
fot. Michał Zieliński - Wojewoda Wielkopolski / FB

Powstało nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe Akademii Lecha we Wronkach.

Ma to być doskonałe miejsce, które pozwoli na rozwijanie nowych talentów. Budowla przypomina kształtem lokomotywę z wagonami. W budynku głównym znajdują się pomieszczenia dla trenerów, kadry zarządzającej oraz dedykowane wypoczynkowi zawodników. Są sale do treningów, zaplecze medyczne i miejsca noclegowe. Są też sale wykładowe, co zapewnia miejsce do edukacji dla uczniów Niepublicznego Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego - szkoły należącej do Lecha.

Obok budynku pojawił się nowoczesny symulator piłkarski - skills.lab. "To rozwiązanie unikatowe w naszej części Europy. Identyczne posiada m.in. Bayern Monachium. To najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany system wspierający proces treningowy zawodników. To kilkaset zautomatyzowanych programów treningowych ukierunkowanych na rozwój umiejętności technicznych, koordynacji ruchowej, szybkości podejmowania decyzji, techniki podań oraz strzałów" - czytamy w komunikacie Lecha Poznań.

Inwestycja kosztowała 55 milionów złotych. "Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 20 000 000 zł, które Lech Poznań otrzymał w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" z Ministerstwa Sportu i Turystyki, co stanowi blisko połowę wartości inwestycji" - podkreśla Michał Zieliński, wojewoda Wielkopolski.

"Ta inwestycja ugruntuje naszą pozycję najlepszej akademii w Polsce i wpisuje się w rok obchodów stulecia klubu" - mówi prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
71.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro