Reklama
Reklama

Przewoził auta posługując się kartą syna. Wpadł na A2

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Kierowca przewoził osiem używanych aut z Niemiec na Litwę.

W nocy piątku na sobotę inspektorzy z Poznania zatrzymali do kontroli na autostradzie A2 w Gołuskach samochód ciężarowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierował nim obywatel Litwy, który jednocześnie był właścicielem przedsiębiorstwa.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

"Wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy z Niemiec na Litwę z zakupionymi ośmioma używanymi samochodami osobowymi. Analiza danych cyfrowych zawarta w pamięci urządzenia rejestrującego wykazała, że kierowca prowadził pojazd, posługując w się tachografie cudzą kartą kierowcy, która należała do jego syna. Łączny czas prowadzenia pojazdu bez własnej karty wyniósł 2 godziny i 13 minut" - relacjonują inspektorzy WITD. "Czas pracy zapisany na cudzej karcie został przypisany kierowcy kontrolowanemu, a inspektorzy zatrzymali jego prawo jazdy i kartę, która do niego nie należała" - dodają.

Przedsiębiorca otrzymał do zapłacenia 4950 zł kaucji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro