Reklama
Reklama

Kolejny chodnik gotowy. Kosztował 700 tys. zł, za remont zapłacili kierowcy

fot. ZDM
fot. ZDM

Zakończył się remont chodnika na ul. Mickiewicza. Został sfinansowany z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Prace były prowadzone na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Poznańskiej (po wschodniej stronie ulicy) i od ul. Krasińskiego do ul. Poznańskiej (po stronie zachodniej). "W ich trakcie usunięta została stara i już mocno zniszczona nawierzchnia. Zamiast popękanych płyt główną część drogi dla pieszych stanowią teraz jasne płyty o wymiarach 20x20 cm. Po bokach ułożona zostały kostka typu "czapka biskupa", a następnie mniejsza kostka w kolorze grafitowym. Nowa nawierzchnia nawiązuje do tej na sąsiednich ulicach (np. na ul. Krasińskiego)" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Remont zakończył się niemal miesiąc przed czasem - planowany był do 30 listopada. Przeprowadzony będzie jeszcze odbiór techniczny. Koszt prac to około 700 tysięcy złotych, a środki pochodziły z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

"Obecnie piesi mogą wygodniej dojść do przystanków komunikacji publicznej, szpitala, licznych sklepów i punktów gastronomicznych czy też usługowych znajdujących się w tej części Jeżyc" - kończy rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro