Reklama

Brzegi Warty prawie gotowe. Kiedy koniec prac?

Zdjęcie z czerwca, gdy trwały intensywne prace. | fot. Mariusz Wiśniewski / FB
Zdjęcie z czerwca, gdy trwały intensywne prace. | fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Prace ruszyły we wrześniu 2020 roku i miały się zakończyć rok temu.

Niestety, ale przez wysoki stan wody od jesieni 2021 roku do wiosny 2022 roku roboty były wstrzymane. Jak ustaliło Radio Poznań, obecnie inwestycja dobiega końca. W tej chwili trwają prace wykończeniowe i porządkowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończą się jeszcze w tym miesiącu.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu to spokój, morze i komfort. Idealne miejsce na regenerację i odpoczynek. Tel. +48 94 355 34 44, info@subaltyk.pl
REKLAMA

Przypomnijmy, że betonową opaskę brzegów rzeki zastąpił kamienny materiał, który ma zapobiec erozji brzegów Warty, ale też ma być przyjazny dla ekosystemu. Prace przeprowadzono na odcinku od mostu Przemysła I do okolic południowego cypla Ostrowa Tumskiego. Miasto zamierza walczyć o zewnętrzne środki na to, by wyremontować także kolejny odcinek brzegów - w stronę mostu Garbary.