Reklama

Tłok w pociągu relacji Poznań Główny-Wągrowiec. "Czułam się jak w transporcie do Auschwitz"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

O sytuacji poinformowała nas Czytelniczka.

Napisała do nas w poniedziałek po godzinie 17:00 - Pociąg relacji Poznań Główny - Wągrowiec, godz. 16:43, pierwszy dzień po zmianie rozkładu. Miasto zachęca ludzi do przesiadki na pociąg, jednocześnie oferując takie warunki jazdy. Relacja jednej z pasażerek: Czuję się jak w transporcie do Auschwitz z Żabikowa. Jest to nie do pomyślenia, by jeździć do pracy/szkoły i wracać z niej w takich warunkach.

Z Poznania Głównego do Wągrowca, jak podaje rozkład PKP, są pociągi odjeżdżające niemal co godzinę. Pierwszy kurs poranny zaczyna się od godziny 4:55. Podróż z Poznania do Wągrowca trwa godzinę. Jednak pociągi mają zbyt małą ilość miejsc, przez co pasażerowie ledwo mieszczą się w nim.

- Musiałam raz poczekać na kolejny pociąg, taki tłok był. W kolejnym też ciasno było, ale jakoś zmieściłam się. Może warto pomyśleć o większej ilości miejsc dla pasażerów? - powiedziała w rozmowie z nami pasażerka, która od poniedziałku do piątku wraca wieczornym połączeniem z Poznania, gdzie pracuje, do Wągrowca.

Koleje Wielkopolskie informowały, że w listopadzie zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy pociągów - 6 listopada 2022 r. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany w godzinach kursowania poszczególnych pociągów:

77458/9 relacji Poznań Gł. (15:14) - Wągrowiec będzie odjeżdżał 25 minut wcześniej w stosunku do obecnego rozkładu jazdy;

77104/5 relacji Poznań Gł. (15:40) - Gołańcz będzie odjeżdżał 48 minut wcześniej w stosunku do obecnego rozkładu jazdy;

Zmiany są spowodowane pracami modernizacyjnymi na poszczególnych liniach kolejowych - podały Koleje Wielkopolskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro