Reklama
Reklama

Od środy nieczynne punkty paszportowe. Nie będzie możliwości złożenia wniosku. Nadchodzą zmiany

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. JoshuaWoroniecki/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. JoshuaWoroniecki/pixabay.com

Dokładnie od 9 listopada (w środę) do 10 listopada włącznie (czwartek) nie będzie możliwości złożenia wniosku o wydanie paszportu i odbioru spersonalizowanego dokumentu.

Jak poinformował rząd, związane jest to z trwającymi przygotowaniami do uruchomienia nowego Rejestru Dokumentów Paszportowych, od 8 listopada (od godz. 14.00) do 13 listopada punkty paszportowe nie będą przyjmować wniosków i nie będzie możliwości odbioru dokumentu.

- Prace wdrożeniowe spowodują również ograniczenia w dostępności usługi paszportowej w dniach 7 listopada i 8 listopada br. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zaplanowanie wizyty w punkcie 8 listopada br. do godz. 13:00, aby obsługa wszystkich klientów została zrealizowana do godz. 14:00. W sytuacjach nadzwyczajnych wydawane będą wyłącznie paszporty tymczasowe - czytamy na stronie gov.pl

Jak zapewnia rząd, od 14 listopada formalności związane ze składaniem wniosków o paszporty mają być prostsze, ponieważ wniosek o wydanie dokumentu paszportowego będzie można złożyć elektronicznie w wybranym punkcie paszportowym.

Jeśli osoba, która podczas elektronicznego składania wniosku zostawi na nim swój numer telefonu lub adres e-mail, otrzyma powiadomienie SMS-owe lub drogą mailową o gotowym do odbioru dokumencie. Podczas odbioru paszportu, organ wydający go, będzie mógł sprawdzić tożsamość klienta również poprzez odcisk palca.

E-usługa ma pozwalać na sprawdzenie swoich danych w Rejestrze Dokumentów Paszportowych, czy dokument jest gotowy do odbioru oraz będzie można również sprawdzić ważność paszportu, a także zgłosić jego zaginięcie lub uszkodzenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro