Reklama

Strażnicy kontrolują place budów w mieście. Sypią się mandaty

fot. SM
fot. SM

Do końca września poznańscy mundurowi przeprowadzili prawie 3200 kontroli placów budów i terenów do nich przyległych.

W związku z budowami często dochodzi np. do zabrudzenia jezdni w okolicy, pojawiają się nieprawidłowości w gromadzeniu materiałów budowlanych, a także bywa, że place nie są właściwie zabezpieczone.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Od początku roku mieszkańcy przekazali dyżurnym straży miejskiej 523 zgłoszenia dotyczące uchybień porządkowych spowodowanych nieprawidłowościami przy wykonywaniu prac budowlanych - wyjaśnia SM. Jedna z interwencji odbyła się na Piątkowie.

- Funkcjonariusze zastali teren budowy otwarty, beż żadnego nadzoru. Odpady takie jak: oszklone ramy okienne, lustra, gruz czy opakowania, gromadzone były luzem, na stercie. Strażnicy skontaktowali się z kierownikiem budowy i przedstawili mu uchybienia, jakie zastali na terenie. Interwencja zakończyła się wysokimi mandatami oraz natychmiastowymi porządkami.

Od początku roku do końca września strażnicy wystawili 104 mandaty w związku z nieprawidłowościami na budowach. Zastosowano też 8 pouczeń.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro