Reklama
Reklama

Od poniedziałku kolejne zmiany komunikacyjne na granicy Poznania i Plewisk, będzie zakaz parkowania

fot. PIM
fot. PIM

Prace postępują, a to wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian.

Na granicy Poznania i Plewisk trwa budowa przejazdu pod torami kolejowymi i węzła przesiadkowego. Od poniedziałku kierowcy muszą się tu liczyć z modyfikacją organizacji ruchu. - Przejazd ul. Grunwaldzką nadal będzie możliwy w obu kierunkach, jednak zostanie on przesunięty na zachód. Od 7 listopada na odcinku ul. Grunwaldzkiej od tymczasowego przejazdu kolejowego do ul. Wołczyńskiej ruch zostanie przełożony na bypass, czyli fragment drogi po zachodniej stronie. Na ok. stumetrowym odcinku od ul. Wołczyńskiej do posesji nr 426 zostanie przesunięty także na zachód, z wykorzystaniem dotychczasowych miejsc parkingowych. Mieszkańców prosimy o respektowanie tymczasowego oznakowania mówiącego o braku możliwości pozostawiania tam pojazdów - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Zmiany także na Wołczyńskiej. - Na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Owsianej zostanie zawężona po północnej stronie. Prace będą prowadzone w sposób umożliwiający dojazd do posesji. W przypadku konieczności chwilowego wyłączenia dojazdu, wykonawca będzie kontaktował się z poszczególnymi użytkownikami posesji - dodają.

W innym miejscu zlokalizowany będzie przystanek "Plewiska/Wołczyńska n/ż" w stronę Junikowa. Zostanie cofnięty w rejon posesji nr 430-432.

Z utrudnieniami od poniedziałku muszą się liczyć także piesi. - Chodnik po stronie wschodniej ul. Grunwaldzkiej na odcinkach od nr 410 do nr 412 oraz od nr 414 do nr 432 będzie wyłączony z ruchu - pozostanie wyłącznie możliwość dojścia do posesji. Dojście do przejazdu kolejowego możliwe będzie wyłącznie tymczasowym ciągiem po zachodniej stronie ul. Grunwaldzkiej. Dojście do posesji przy ul. Wołczyńskiej nr 56-60 zostanie zachowane dzięki wyznaczeniu nowego przejścia dla pieszych w rejonie ul. Owsianej. Zmiany nie dotyczą dojść do peronu kolejowego - nadal będzie ono możliwe chodnikiem po zachodniej stronie ul. Grunwaldzkiej, a także dojście do ul. Kminkowej pozostaje dostępne od rejonu skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Wołczyńskiej wzdłuż placu budowy.

Prosimy o zachowanie ostrożności w okolicy placu budowy i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie tymczasowe.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro