Reklama
Reklama

Na Wildzie powstanie las kieszonkowy. Pierwszy sadzony przez miasto

fot. ZZM
fot. ZZM

Każdy może wziąć udział w sadzeniu roślin.

Akcja sadzenia odbędzie się w sobotę o 11.00 przy ulicy Piastowskiej, naprzeciwko wybiegu dla psów. - Na ochotników będzie czekał niezbędny sprzęt, a samo sadzenie poprzedzi krótki instruktaż - wyjaśnia miasto.

Las kieszonkowy zajmie 250 metrów kwadratowych powierzchni. Pojawią się tutaj drzewa z gatunków jarząb pospolity, klon pospolity, lipa drobnolistna, wiąz pospolity czy grusza. Będą też graby, jabłonie i cisy, a także krzewy: trzmieliny europejskie, dereń świdwa oraz kalina koralowa.

- Las kieszonkowy będzie tworzyć ponad 700 sadzonek drzew i krzewów. Rośliny będą wzrastać w gęstym zadrzewieniu, tworząc unikalny mikroklimat w miejskiej przestrzeni. Lasek miejski wpłynie na zwiększenie bioróżnorodności oraz na retencję wód deszczowych. To również ważne miejsce edukacyjne i społeczne dla mieszkańców.

Miasto zachęca całe rodziny do wzięcia udziału w sadzeniu roślin. Odbędą się warsztaty tworzenia hoteli dla owadów, dzieci dostaną słodkie upominki. - W trakcie wydarzenia mieszkańcy otrzymają 100 sadzonek sosny zwyczajnej oraz sosny wejmutki.

Będzie to drugi las kieszonkowy w Poznaniu, ale pierwszy sadzony przez miasto. W 2021 roku na Ratajach posadzono las kieszonkowy, ale fundatorem był deweloper.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro