Reklama

Między rondem Rataje i CH Posnania mają stanąć dwa biurowce

Chodzi o ten teren. | fot. Google Street View
Chodzi o ten teren. | fot. Google Street View

Tak wynika z doniesień użytkownika Forum Polskich Wieżowców.

Jesienią ubiegłego roku miasto wystawiło na sprzedaż kolejne działki w rejonie poznańskiej Łaciny, a więc w sąsiedztwie ronda Rataje i CH Posnania. Wśród nich był grunt między ulicami Jana Pawła II, Łacina i aleją Komedy o powierzchni ponad 5000 m2. - Cena wywoławcza wynosi blisko 17,5 mln zł. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na części terenu budynki o wysokości do 64 m, a na pozostałych obszarach maksymalnie 25 m wysokości. Możliwa powierzchnia zabudowy wynosi do 57% powierzchni działki budowlanej - informował wówczas magistrat.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ostatecznie teren sprzedano spółce TMT, która zapłaciła za niego 18,5 mln złotych. Kilka dni temu na Forum Polskich Wieżowców - skyscrapercity.com, pojawiła się informacja o tym, że inwestor jest coraz bliżej rozpoczęcia prac na tym terenie. - W zeszłym tygodniu skończyli demontaż wysokiego pylonu reklamowego Posnanii, który stał na jednej z działek, na których ma powstać ta inwestycja - napisał erwin94.

Z informacji użytkownika wynika, że spółka TMT SA złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków biurowych. Na parterze mieścić się mają lokale usługowe, a pod ziemią hale garażowe. Za projekt ma odpowiadać pracownia Easst Architects.

Na pewno będziemy wracać do sprawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro