Reklama

Między rondem Rataje i CH Posnania mają stanąć dwa biurowce

Chodzi o ten teren. | fot. Google Street View

Tak wynika z doniesień użytkownika Forum Polskich Wieżowców.

Jesienią ubiegłego roku miasto wystawiło na sprzedaż kolejne działki w rejonie poznańskiej Łaciny, a więc w sąsiedztwie ronda Rataje i CH Posnania. Wśród nich był grunt między ulicami Jana Pawła II, Łacina i aleją Komedy o powierzchni ponad 5000 m2. - Cena wywoławcza wynosi blisko 17,5 mln zł. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na części terenu budynki o wysokości do 64 m, a na pozostałych obszarach maksymalnie 25 m wysokości. Możliwa powierzchnia zabudowy wynosi do 57% powierzchni działki budowlanej - informował wówczas magistrat.

Ostatecznie teren sprzedano spółce TMT, która zapłaciła za niego 18,5 mln złotych. Kilka dni temu na Forum Polskich Wieżowców - skyscrapercity.com, pojawiła się informacja o tym, że inwestor jest coraz bliżej rozpoczęcia prac na tym terenie. - W zeszłym tygodniu skończyli demontaż wysokiego pylonu reklamowego Posnanii, który stał na jednej z działek, na których ma powstać ta inwestycja - napisał erwin94.

Z informacji użytkownika wynika, że spółka TMT SA złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków biurowych. Na parterze mieścić się mają lokale usługowe, a pod ziemią hale garażowe. Za projekt ma odpowiadać pracownia Easst Architects.

Na pewno będziemy wracać do sprawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
34.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro