Reklama
Reklama

Rada Osiedla Stare Miasto: "nagle uschło zdrowe drzewo, to je wycięto i powstał parking". A miała być nowa zieleń

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

Tak twierdzą osiedlowi radni.

O działce przy ulicy Solnej pisaliśmy na naszym portalu już sześć lat temu. Wówczas Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż działkę, na której rosły drzewa. Mieszkańcy okolicy protestowali wskazując, że to jeden z niewielu terenów zielonych w okolicy, a zgodnie ze studium zagospodarowania przestrzennego może tu powstać zabudowa mieszkaniowa lub usługowa. Mieszkańcy chcieli, by AMW zrezygnowała ze sprzedaży terenu, ale AMW tłumaczyła, że nie ma do tego podstaw. Ostatecznie działkę sprzedano.

Nowy właściciel wyciął na terenie sporo drzew tłumacząc się względami bezpieczeństwa. Nie pozwolono mu wyciąć wielkiego platana i zdaniem mieszkańców, to właśnie to drzewo doprowadziło w lutym 2019 roku do zawieszenia podstępowania administracyjnego w sprawie ustalenia warunków zabudowy na tej działce dla 8 kondygnacyjnego budynku hotelowego z garażem podziemnym.

Mieszkańców niepokoi fakt, że nagle, wydawałoby się zdrowe drzewo, zaczęło usychać. Ostatecznie i platana wycięto, a na terenie utworzono parking. Samochody, które dostają się na parking, niszczą wyremontowany chodnik przy ulicy Solnej, a służby mają na to nie reagować.

- Wjazd na ten parkingu odbywa się teoretycznie poprzez drogę wewnętrzną, większość pojazdów jednak w celu skrócenia przejazdu porusza się po świeżo wyremontowanym chodniku przy ulicy Solnej i włącza się do ruchu w miejscu do tego niewyznaczonym. Powoduje to nie tylko niszczenie chodnika, lecz również stwarza niebezpieczne sytuacje dla pieszych, jak i dla innych kierowców poruszających się po ulicy Solnej - podają osiedlowi radni ze Starego Miasta.

Z informacji mieszkańców wynika, że na początku roku inwestor złożył nowe podanie o wydanie warunków zabudowy dla działki. Tym razem ma tu powstać blok mieszkalny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro