Reklama
Reklama

Przy ulicy Dąbrowskiego powstanie nowa kamienica. Ceny od około 10 tysięcy zł za m2

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Obiekt uzupełni pierzeję ulicy.

Inwestycja pod nazwą Kamienica przy Kinie (po sąsiedzku działa kino Rialto) powstanie na działce przy ulicy Dąbrowskiego 31. Inwestorem jest tutaj Spravia znana do ubiegłego roku pod nazwą Budimex Nieruchomości. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni LAB-3 Architekci. - Bryła budynku ze skośnym dachem stylem będzie nawiązywała do klasyki, choć oczywiście nie zabraknie nowoczesnych elementów - przeszkleń i zdobień fasady. Na elewacji dominować będzie ponadczasowa biel oraz brąz wpadający w odcień wiekowego złota. Pojawią się także elementy cegły - wyjaśnia Robert Broniarz, projektant.

Inwestycja będzie się składać z dwóch budynków. W obiekcie przy ulicy Dąbrowskiego pojawią się lokale usługowe, a w drugim obiekcie, z tyłu, powstanie 149 mieszkań i apartamentów. Będą mieć od 35 do 106 metrów kwadratowych powierzchni. Każde mieszkanie będzie mieć taras, balkon lub loggię, a na parterze ogródek.

W ramach inwestycji powstać ma zielony dziedziniec, na który przesadzone zostaną drzewa kolidujące z budową budynków. - Ceny ok. 20 apartamentów oscylują poniżej 10. tys. zł/ m kw. Pozostałe są w nieco wyższych cenach - podaje inwestor.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro