Reklama
Reklama

Jest wyrok w sprawie makabrycznej zbrodni w Środzie Wielkopolskiej. Zaskakujący

fot. Czytelnik WTK.pl
fot. Czytelnik WTK.pl

Chodzi o sprawę z ubiegłego roku.

6 grudnia zwłoki półnagiej kobiety zostały odnalezione przez pracowników sieci sklepów Biedronka w Środzie Wielkopolskiej. W związku ze sprawą zatrzymano 41-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzuty zgwałcenia kobiety ze szczególnym okrucieństwem i zamordowania jej. Działał on w warunkach multi-recydywy. Jako przyczyny śmierci kobiety podano krwotok wewnętrzny i wychłodzenie organizmu. Sprawca miał zadawać jej ciosy w głowę i brzuch.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Według prokuratury kobieta i mężczyzna nie znali się długo. 46-latka była mieszkanką Poznania, a podejrzany 41-latek mieszkał w Środzie Wielkopolskiej. Oboje nie mieli stałego miejsca pobytu i mieli się poznać na dworcu.

W środę przed poznańskim sądem zapadł wyrok w tej sprawie. Ujawniono, że ofiara przed śmiercią została zgwałcona. Sąd ukarał mężczyznę za gwałt i pobicie kobiety oraz nieudzielenie jej pomocy, za co skazał go na 15 lat więzienia. Nie skazano go natomiast za zabójstwo.

Wyrok nie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro