Reklama
Reklama

Poznań z najniższym bezrobociem w kraju. Nie było tak od 1990 roku

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Na koniec września bez pracy był 1% aktywnych zawodowo poznanianek i poznaniaków.

To najniższy poziom bezrobocia w skali kraju i jednocześnie najniższy odnotowany w stolicy Wielkopolski od 1990 r.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Według Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu na koniec września 2022 r. liczba bezrobotnych w stolicy Wielkopolski wyniosła 3,8 tys. osób, czyli o 0,2 tys. mniej niż miesiąc wcześniej. Na 100 mężczyzn bez pracy przypadało 116 kobiet. Około 15% niezatrudnionych osób posiadało uprawnienia do pobierania zasiłku, a 45% było zaliczanych do kategorii długotrwale bezrobotnych.

"Najwięcej osób pozostających bez pracy posiadało wykształcenie co najwyżej podstawowe/gimnazjalne lub wykształcenie wyższe. Największe problemy ze znalezieniem zatrudnienia miały osoby młode, o krótszym stażu pracy. Ponad połowa bezrobotnych posiadała staż pracy nie dłuższy niż 5 lat, a blisko 30% bezrobotnych nie przekroczyło 35. roku życia. Pracy w Poznaniu poszukiwało 330 osób z niepełnosprawnościami oraz 107 cudzoziemców" - informują miejscy urzędnicy.

Na koniec września stopa bezrobocia w Poznaniu wyniosła 1% - to najniższy poziom bezrobocia w skali kraju i jednocześnie najniższy odnotowany w stolicy Wielkopolski od 1990 r. W powiecie poznańskim odnotowano1,1%. Przedstawiciele miasta dla porównania podają informacje o innych miastach: Warszawa (1,5%), Wrocław (1,6%), Katowice (1,6%), Gdańsk (2,4%), Kraków (2,5%) i Łódź (5,0%).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro