Reklama
Reklama

Justyna Socha zrezygnowała z funkcji prezeski STOP NOP. "Nie rozliczała się z finansów stowarzyszenia"?

fot. STOP NOP/Facebook
fot. STOP NOP/Facebook

Socha, to znana działaczka, która często organizowała w Poznaniu przemarsze antyszczepionkowców.

Była prezeska STOP NOP wydała w poniedziałek oświadczenie, w którym przyznała, że została pomówiona przez dwóch członków stowarzyszenia. Złożyła rezygnację z funkcji prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Justyna Socha wyjaśniła również, że dwóch członków zarządu "z pominięciem woli walnego zgromadzenia", wprowadziło na funkcję prezesa inną osobę. W związku z tym, jako członkowie złożyliśmy dzisiaj wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia w celu odbycia wyborów do zarządu w ciągu 30 dni. Członkowie założyciele stowarzyszenia w trosce o dalsze losy stowarzyszenia i kontynuację realizacji jego celów, proszą mnie abym ponownie wystartowała w wyborach na funkcję prezesa zarządu - oświadczyła Justyna Socha.

Jednak tego samego dnia, w którym Socha opublikowała oświadczenie, to samo zrobiło stowarzyszenie STOP NOP, tyle, że w ich oświadczeniu pojawia się zarzut wobec Sochy, że jej wypowiedź jest niezgodna z prawdą. Justyna Socha złożyła rezygnację po tym jak walne zgromadzenie członków nie wyraziło zgody na usunięcie jednego z członków stowarzyszenia. Justyna Socha na kolejnym już z kolei walnym zgromadzeniu członków nie rozliczyła się z finansów stowarzyszenia oraz nie pokazała na co były wydatkowane liczne publiczne zbiórki, nie tylko na konto stowarzyszenia, ale przede wszystkim na konto prywatne - między innymi takie zarzuty padły ze strony STOP NOP. Pytania o finanse spowodowały, że Justyna Socha opuściła walne zgromadzenie członków, pozostawiając swoją rezygnację, a zarząd na podstawie statutu stowarzyszenia zdecydował o dołączeniu do zarządu jednego z członków stowarzyszenia Piotra Jawornika - czytamy dalej w oświadczeniu stowarzyszenia.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, członkowie stowarzyszenia przyznali, że nadal nie mają dostępu do kont stowarzyszenia STOP NOP, maila i profili w mediach społecznościowych. Skierowany został wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Justynę Sochę oraz o przeprowadzenie audytu, wynikającego z potrzeby zaprowadzenia porządku oraz odbudowania zaufania publicznego do stowarzyszenia STOP NOP, które poprzez brak przejrzystości finansowej oraz ciągłe zbiórki zostało mocno ograniczone - napisali w oświadczeniu członkowie STOP NOP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro