Reklama
Reklama

Złośliwy nowotwór kości zamienia jego życie w piekło. Nie może zasypiać w pozycji leżącej, a leczenie w Polsce nie przynosi efektów. Potrzebna jest pomoc

Archiwum rodzinne | fot. siepomaga.pl
Archiwum rodzinne | fot. siepomaga.pl

Błażej ma 31 lat i zmaga się z bardzo rzadkim, a jednocześnie agresywnym, rodzajem nowotworu.

Osteosarcoma spędza mu sen z powiek. Dosłownie, ponieważ przerzut zlokalizowany na lewym płacie miednicy powoduje, że mężczyzna nie może spać w normalnej pozycji. Przeważnie zasypia na siedząco. Przerzut rozrasta się na okolicznych mięśniach, co wywołuje potworny ból.

Nie jest w stanie spać w pozycji leżącej, a tylko na fotelu, półsiedząco, bo noga musi spoczywać na ziemi... Dotychczasowe leczenie w Polsce nie przyniosło oczekiwanych rezultatów pokonania groźnego dla życia przeciwnika. Błażej bardzo wiele już przeszedł. Najpierw nieprawidłowa diagnoza, później operacja, która nie dała żadnych rezultatów... Ciężka chemioterapia, na którą guz właściwie nie zareagował. Błażej źle ją zniósł, również psychicznie, miał wrażenie, że umiera - powiedziała siostra Błażeja.

Rodzina przejechała całą Polską w poszukiwaniu ratunku dla Błażeja, jednak ostatnie rokowania nie pozostawiły żadnych złudzeń. Przedstawiono im dwa warianty, albo decyzja na odpowiedzialność Błażeja o amputacji lewej nogi i połowy miednicy z szansą jedynie 10% na przeżycie, albo spędzenie ostatnich miesięcy swojego życia z rodziną. Jego najbliżsi jednak nie poddają się i szukają ratunku w Niemczech.

Po analizie procedur medycznych została podjęta decyzja o leczeniu chemioterapią regionalną w The Medias Klinikum w Burghausen w Niemczech pod kierownictwem medycznym prof. dr hab. med. Karla Aignera. Co najważniejsze, wróciły ogromne pokłady nadziei, ponieważ w przypadku powodzenia terapii, jest szansa na usunięcie wszystkich komórek nowotworowych bez amputacji, co podniosło nas wszystkich na duchu i pozwala, choć na chwilę zapomnieć o smutku, który towarzyszył jeszcze kilka dni wcześniej - powiedziała siostra Błażeja i w imieniu brata za pośrednictwem portalu pragnie zwrócić się do ludzi o pomoc w zbiórce na leczenie Błażeja.

Tutaj zapoznacie się z całą historią choroby Błażeja oraz wpłacicie datki na jego leczenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro