Reklama
Reklama

TK Maxx w Posnanii. Co na to Galeria Malta?

fot. Galeria Malta
fot. Galeria Malta

Zapytaliśmy dyrekcję galerii o sytuację.

W środę centrum handlowe Posnania poinformowało, że na początku 2023 roku do grona najemców dołączy sklep TK Maxx. Wiadomo, że będzie mieć 2556 metrów kwadratowych powierzchni i będzie jednym z największych sklepów w Posnanii. Prawdopodobnie powstanie na pierwszym piętrze obiektu.

Dla miłośników sklepu TK Maxx informacja o otwarciu nowego lokalu w Posnanii naturalnie łączy się z pytaniem o przyszłość sklepu w Galerii Malta. Galerii, w której nie pozostało już zbyt wiele sklepów, a TK Maxx należy do tych najchętniej odwiedzanych, do którego specjalnie przyjeżdżają klienci.

Czy więc dwa sklepy sieci będą działać w sąsiadujących ze sobą centrach handlowych? Zapytaliśmy o to dyrekcję Galerii Malta, ale odpowiedź może rozczarowywać. - Galeria Malta jest jedną z najstarszych galerii handlowych w Poznaniu, powstała w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, co sprawia że jej otoczenie przyciąga klientów. Nasze centrum handlowe jest nie tylko miejscem, w którym można zrobić zakupy, ale także jakościowo spędzić czas, korzystając z oferty warsztatów, pokazów czy zajęć praktycznych dostępnych w ramach programu Happy Malta - wyjaśnia Henryk Rytwiński, Dyrektor Operacyjny w Onyx Asset Management. - Migracje sklepów są naturalnym elementem działalności galerii handlowych. Większość umów najmu podpisywana jest na okres 5-10 lat, w trakcie których centra handlowe przechodzą transformacje. Pomimo tego pozostajemy ciekawym miejscem na mapie Poznania. W sprawie TK Maxx niestety nie możemy komentować stanu naszych umów najmu - dodaje.

O tym, czy TK Maxx pozostanie w Galerii Malta przekonamy się prawdopodobnie w najbliższych tygodniach, a więc wraz ze zbliżającym się otwarciem nowego sklepu w Posnanii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro