Reklama
Reklama

Kolejna sieć handlowa skraca godziny pracy części sklepów. Inna zmniejsza natężenie oświetlenia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nathalia Rosa / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nathalia Rosa / unsplash.com

Już w czwartek pisaliśmy, że sieć Netto jako pierwsza w Polsce zdecydowała się na skrócenie godzin pracy części sklepów ze względu na drożejący prąd. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, na podobne rozwiązanie zdecydował się Kaufland. Branżowy portal zaznacza jednak, że w przypadku sieci Kaufland nie ma chodzić o oszczędności energii, a o małe zainteresowanie zakupami w określonych godzinach.

Okazuje się, że część sklepów Kaufland w kraju była otwarta do godziny 23.00, choć zdecydowana większość placówek czynna jest o godzinę krócej. Ponieważ klientów po 22.00 jest mniej, zdecydowano się na skrócenie godzin pracy części marketów pracujących dłużej do 22.00. Obecnie w Polsce jest 5 sklepów sieci Kaufland, w których zakupy zrobimy do 23.00. Reszta zamyka się wcześniej.

Sieć handlowa Lidl nie planuje natomiast skracać godzin pracy swoich sklepów, ale podobnie jak Netto, szuka oszczędności energetycznych. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, obecnie w sklepach trwają analizy i testy dotyczące redukcji zużycia energii przez zmniejszenie natężenia oświetlenia, a nawet jego wyłączenie. Oszczędności uzyskane w ten sposób miałyby pozwolić na utrzymanie konkurencyjnych cen produktów w sklepach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro