Reklama

Ruszają kolejne prace drogowe w centrum Poznania. Kolejne zmiany w organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Od listopada.

Chodzi o posuwające się do przodu prace w ramach Projektu Centrum. - Na początku listopada wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie ulic w sąsiedztwie Okrąglaka i pl. Wolności, przystąpi do prac na ul. 27 Grudnia oraz na skrzyżowaniu ul. Ratajczaka i Św. Marcin. Niedługo później rozpoczną się też roboty na ul. Kantaka. Konieczne będą zmiany organizacji ruchu. Równolegle postępują prace na ul. Fredry, Gwarnej i Mielżyńskiego - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W czwartek, 3 listopad, ruszy montaż ogrodzenia budowlanego na ulicy 27 Grudnia. - Dojazd do posesji zostanie zachowany, podobnie jak ciągi piesze, jednak wyznaczane trasy będą przesuwane wraz z postępem prac. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się demontażem torowiska tramwajowego, które docelowo zostanie przesunięte na północ.

Wcześniej, bo w nocy z 2 na 3 listopada, zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Ratajczaka i Święty Marcin. - Zostanie ono dostosowane do planowanej trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka. Od 3 listopada nie będzie możliwy skręt z ul. Św. Marcin w prawo, w odcinek ul. Ratajczaka prowadzący w kierunku ul. Ogrodowej. Nadal będzie można skręcić z ul. Św. Marcin w lewo w ul. Ratajczaka w stronę pl. Wolności. Na fragmencie ul. Ratajczaka pomiędzy ul. Taczaka a Św. Marcin będzie możliwy tylko dojazd do posesji, ruch będzie odbywał się w obu kierunkach na zwężonej jezdni.

Nieco później, bo w połowie listopada, ruszą roboty na ulicy Kantaka. Auta nie będą tu mogły parkować.

Zarówno ulica 27 Grudnia, jak i Kantaka, zostaną przebudowane. Będą mieć nową nawierzchnię, zieleń, małą architekturę, a na 27 Grudnia ułożone zostanie nowe torowisko. - Zakres ten obejmuje także ul. Gwarną (gdzie prace już trwają) oraz południową część pl. Wolności i odcinek ul. Ratajczaka pomiędzy ul. Św. Marcin i 27 Grudnia. Wykonawca tego zakresu zajmuje się również przebudową trasy tramwajowej w ul. Fredry i Mielżyńskiego, gdzie torowisko było już w złym stanie technicznym. Koordynując zadania w ten sposób miasto wykorzystuje okres wyłączenia z ruchu tramwajowego węzła przy Okrąglaku na czas jego gruntownej przebudowany.

Na Gwarnej obecnie trwa budowa kanalizacji i odwodnienia. Z ulic Fredry i Mielżyńskiego zniknęło już torowisko. - Obecnie wykonawca kontynuuje prace związane z remontem wodociągu i budową sieci kanalizacji ogólnospławnej na ul. Mielżyńskiego. Zajmuje się także przebudową nawierzchni peronowej na przystanku Most Teatralny i podbudową nowych torów na ul. Fredry. Odwodnienie torowiska jest tam już gotowe. Wkrótce wykonawca przystąpi do układania prefabrykowanych płyt torowych w ciągu ul. Fredry. Prace w zakresie sieci podziemnych toczą się również na pl. Cyryla Ratajskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro