Reklama

Nowość dla mieszkańców Wildy. Posiadając identyfikator mieszkańca SPP zaparkują na parkingach buforowych

fot. ZDM
fot. ZDM

Chodzi o trzy parkingi zlokalizowane na Wildzie.

Mieszkańcy Wildy będą mogli korzystać z podobnego rozwiązania jak mieszkańcy Starego Miasta. Ci drudzy od kilku lat mogą parkować bez dodatkowych opłat na wyznaczonych parkingach buforowych jeśli posiadają identyfikator mieszkańca Strefy Płatnego Parkowania.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Od listopada mieszkańcy Wildy będą mogli parkować na parkingach Dolna Wilda I, Dolna Wilda II i Droga Dębińska. - Wyznaczone miejsca postojowe na parkingu buforowym nie są "przypisane" do danego pojazdu. Można z nich korzystać w miarę dostępności. Pozostawiając samochód nie ponosi się dodatkowych kosztów, należy jednak posiadać wykupiony identyfikator parkingowy mieszkańca SPP Wilda, a samochód musi być wpisany do elektronicznego systemu ewidencji pojazdów - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

W przypadku parkingu Dolna Wilda I posiadacze identyfikatorów będą mogli korzystać z 20 miejsc, na parkingu Dolna Wilda II - 10 miejsc, a na parkingu Droga Dębińska - 20 miejsc. W sumie to więc dodatkowe 50 miejsc parkingowych. - Oznacza to, że po zajęciu, przez uprawnione pojazdy, wskazanej liczby miejsc postojowych system nie wpuści kolejnych pojazdów - dodaje ZDM.

Aby skorzystać z parkingu nie tylko trzeba mieć identyfikator. Należy też wpisać samochód do elektronicznego systemu parkingowego. - Wniosek o wpis kierowcy muszą złożyć do Zarządu Dróg Miejskich. Na jego podstawie numer rejestracyjny pojazdu zostanie wpisany do elektronicznego systemu parkingowego. Dzięki temu kamery zainstalowane na wjeździe na parking rozpoznają pojazd jako uprawniony i system pozwoli na wjazd. Takie rozwiązanie jest najbardziej wygodne dla mieszkańców. Nie trzeba okazywać dodatkowych dokumentów, aby zaparkować. W razie problemu kontakt z obsługą parkingów jest możliwy poprzez interkomy, które znajdują się w terminalu wjazdowym, wyjazdowym oraz kasie płatniczej - podaje ZDM.

2 listopada stosowny wniosek pojawi się na stronie internetowej ZDM. Złożenie go będzie możliwe mailowo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro