Reklama

Paliła papierosy na pokładzie samolotu. Wyprowadzili ją strażnicy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Gus Ruballo / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Gus Ruballo / unsplash.com

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu z Majorki do Poznania.

Na pokładzie samolotów pasażerskich obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów, o czym informuje załoga samolotu, a także piktogramy umieszczone na pokładzie. Niektórzy nie mogą się jednak powstrzymać.

- W środę, 26 października, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy otrzymali informację z prośbą o interwencję na pokładzie samolotu lecącego z Majorki do Poznania wobec 27-letniej pasażerki, która nie chciała podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom i paliła papierosy na pokładzie samolotu - wyjaśnia Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Okazało się, że 27-latka lecąc z Majorki do Poznania kompletnie nie reagowała na polecenia i upomnienia załogi. Pogorszyła swoją sytuację paląc papierosy w trakcie lotu. - Na prośbę kapitana funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażerka w asyście funkcjonariuszy została wyprowadzona z samolotu i doprowadzona do pomieszczeń służbowych. Z uwagi na popełnione wykroczenie kobieta ukarana została mandatem karnym - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro