Reklama
Reklama

Drożeje prąd, pierwsza duża sieć handlowa skraca godziny pracy sklepów

fot. netto.pl
fot. netto.pl

Chodzi o Netto, choć zdaniem ekspertów tą samą drogą mogą pójść kolejne sieci.

Jak ustalił branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, od 2 listopada kilkadziesiąt sklepów Netto z około 650 znajdujących się w Polsce będzie działać o godzinę krócej. Sklepy będą o godzinę później otwierane lub o godzinę krócej zamykane. Wybrano te placówki, w których ruch rano lub wieczorem jest mniejszy.

To pierwsza sieć handlowa w Polsce, która zdecydowała się skrócić godziny otwarcia w związku z szukanymi oszczędnościami. Jak zauważa portal, w ubiegłym tygodniu podobny krok zapowiedziała sieć Aldi, ale w Niemczech. U naszych zachodnich sąsiadów sklepy tej sieci będą od listopada czynne do 20.00. Okresowa zmiana ma obowiązywać w okresie zimowym.

Nie trzeba być specjalistą od handlu, by wiedzieć, że w przypadku dużych sieciowych sklepów spożywczych najwięcej prądu konsumują lodówki i zamrażarki, z których posiadania nie da się tak po prostu zrezygnować. Ceny prądu rosną, a giganci działający w branży nie są objęci obniżoną stawką za energię elektryczną. Wzrost kosztów utrzymania sklepów może oznaczać przerzucenie tych kosztów na klientów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro