Reklama
Reklama

Chartowo z nową sygnalizacją świetlną

fot. ZDM
fot. ZDM

Powstało przy przejściu dla pieszych, z którego korzysta sporo dzieci.

Przejście, o którym mowa, łączy osiedla Rusa i Tysiąclecia i znajduje się w pobliżu stacji benzynowej Circle K. To właśnie tędy do szkoły, kościoła czy przedszkola udaje się wielu mieszkańców okolicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Choć, po zmianie przepisów to pieszy ma pierwszeństwo przed samochodami oraz pomimo wzrostu wysokości mandatów - wciąż wielu kierowców jadących ul. Chartowo łamało przepisy. Notorycznie dochodziło do wyprzedzania przed i na przejściu dla pieszych. Mogło to doprowadzić do bardzo niebezpiecznych i tragicznych sytuacji na tej dwupasmowej i dwukierunkowej ulicy - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Ze względów bezpieczeństwa przejście wyposażono w sygnalizację świetlną, która została już uruchomiona. Stało się to na wniosek mieszkańców. - Sygnalizacja jest dodatkowo wyposażona w elementy akustyczne, bardzo pomocne dla osób z dysfunkcjami wzroku. W ramach prac wybudowano kanał teletechniczny do skrzyżowania ulic Chartowo - Kurlandzka, na potrzeby m.in. monitoringu miejskiego oraz przebudowano układ drogowy. Wyznaczony został także przejazd rowerowy.

Całość kosztowała 133 tysiące złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro