Reklama

Chartowo z nową sygnalizacją świetlną

fot. ZDM
fot. ZDM

Powstało przy przejściu dla pieszych, z którego korzysta sporo dzieci.

Przejście, o którym mowa, łączy osiedla Rusa i Tysiąclecia i znajduje się w pobliżu stacji benzynowej Circle K. To właśnie tędy do szkoły, kościoła czy przedszkola udaje się wielu mieszkańców okolicy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Choć, po zmianie przepisów to pieszy ma pierwszeństwo przed samochodami oraz pomimo wzrostu wysokości mandatów - wciąż wielu kierowców jadących ul. Chartowo łamało przepisy. Notorycznie dochodziło do wyprzedzania przed i na przejściu dla pieszych. Mogło to doprowadzić do bardzo niebezpiecznych i tragicznych sytuacji na tej dwupasmowej i dwukierunkowej ulicy - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Ze względów bezpieczeństwa przejście wyposażono w sygnalizację świetlną, która została już uruchomiona. Stało się to na wniosek mieszkańców. - Sygnalizacja jest dodatkowo wyposażona w elementy akustyczne, bardzo pomocne dla osób z dysfunkcjami wzroku. W ramach prac wybudowano kanał teletechniczny do skrzyżowania ulic Chartowo - Kurlandzka, na potrzeby m.in. monitoringu miejskiego oraz przebudowano układ drogowy. Wyznaczony został także przejazd rowerowy.

Całość kosztowała 133 tysiące złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro