Reklama
Reklama

Jechał autem mając więcej niż śmiertelną dawkę alkoholu w organizmie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Ukraińca zatrzymano.

W niedzielę około 3.00 jeden z mieszkańców powiatu nowotomyskiego zauważył, że kierowca VW golfa wjeżdża na parking sprawiając wrażenie osoby pijanej. - Podszedł do niego i wyczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu więc kontynuowanie dalszej jazdy przez zabranie mu kluczyków oraz powiadomił o całym zajściu policję - wyjaśnia nowotomyska policja. - Skierowani na miejsce funkcjonariusze poddali obywatela Ukrainy badaniu na zawartość alkoholu. Wówczas okazało się, że ma on prawie 6 promili w organizmie - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zdaniem wielu specjalistów, jest to więcej niż dawka śmiertelna alkoholu. Wystarczy bowiem mniej - już około 4 promile - by umrzeć. Przy takim stężeniu alkoholu w organizmie następuje spadek ciśnienia krwi, obniżenie ciepłoty ciała, występują głębokie zaburzenia świadomości, które prowadzą do śpiączki.

Ukrainiec stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, a także, co oczywiste, zakaz prowadzenia pojazdów. - Interwencja ta zapobiegła tragedii, do której mogło dojść na nowotomyskich drogach. Dziękujemy za wzorową obywatelską postawę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro