Reklama
Reklama

Rusza wielka modernizacja POSUM. Będzie kosztować prawie 9 mln złotych

fot. PIM
fot. PIM

Pacjenci mają się leczyć w lepszych warunkach.

Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę na modernizację siedziby Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych z firmą Constructo. Opiewa ona na prawie 9 mln złotych. - Wykonawca rozpoczął już prace przygotowawcze, by ograniczyć do niezbędnego minimum niedogodności związane z zaplanowanymi robotami i umożliwić w czasie ich trwania funkcjonowanie tej ważnej dla Poznania placówki. Efektem modernizacji będą m.in. zagospodarowanie nowych pomieszczeń, poprawa bezpieczeństwa i dostępność ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami. Zakres dotychczasowej działalności placówki poszerzy się dzięki pomieszczeniom dostosowanym do funkcjonowania szpitala jednego dnia. W takich miejscach przeprowadzane są mniej skomplikowane zabiegi chirurgiczne, które nie wymagają dłuższej hospitalizacji - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

POSUM ma swoją siedzibę w dwóch budynkach z 1978 roku. Są tu poradnie lekarskie, z których codziennie korzystają setki poznaniaków. Do jednego z budynków przylega kolejny, w którym znajduje się pogotowie i pomieszczenia administracyjne.

- W trakcie rozpoczynających się robót siedziba placówki zostanie dostosowana do aktualnych przepisów prawa, w tym związanego z zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Powstaną przedsionki przy klatkach schodowych, nastąpi wymiana części drzwi. Dodatkowo pomieszczenia zostaną uzupełnione o instalacje sanitarne, takie jak umywalki i zlewy. Dotychczasowe instalacje elektryczne, teletechniczne oraz sanitarne będą dostosowane do aktualnych potrzeb. Przed wejściami pojawią się instalacje wideo-domofonowe.

W ramach prac przeprowadzony zostanie remont dachu, a parking doczeka się przebudowy. Pojawi się tutaj także zbiornik retencyjny. Wszystkie prace mają się zakończyć w III kwartale przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro