Reklama

Wojownicy Maryi chcą przepraszać za Halloween. Ich zdaniem to "święto kościoła szatana"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. David Menidrey / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. David Menidrey / unsplash.com

Wydarzenie odbędzie się 31 października, a więc w Halloween.

Historycy początki Halloween wiążą z celtyckim festiwalem Samhain (lub Samuin), co oznacza w języku staro-irlandzkim "koniec lata". Festiwal kończył "jaśniejszą połowę" roku i dawał początek tej "ciemniejszej". Celtowie wierzyli, że w noc Samhain granica dzieląca świat żywych i umarłych jest szczególnie cienka. Dzięki temu właśnie tej nocy dobre duchy zapraszane są do domów, a złe duchy są przeganiane poprzez ubieranie się w straszne stroje, które są dziś tak popularne w trakcie Halloween.

Obecnie obchody polegają przede wszystkim na ubieraniu kostiumów, a także chodzeniu od domu do domu i proszeniu o słodycze. Jedni bawią się w Halloween, a inni uważają, że to pogańskie święto. Wśród nich są wojownicy Maryi z Konina, którzy organizują wydarzenie mające "wynagradzać za zniewagi i bluźnierstwa dokonywane na świecie w czasie Halloween". Kim są? To część ogólnopolskiej męskiej wspólnoty Maryjnej.

Za tydzień w poniedziałek, o 17.30 w parafii św. Bartłomieja w Koninie odbędzie się różaniec, eucharystia i adoracja. - Halloween potocznie uznawane za świetny dzień do zabawy, to tak naprawdę jedno z najgorszych i najniebezpieczniejszych "świąt" obchodzonych przez kościół szatana na całym świecie. Mówią, że tego dnia wychodzą na zaproszenie ludzi przy "niewinnej zabawie" całe zastępy piekieł, które niszczą i zniewalają dusze ludzkie - piszą Wojownicy Maryi na Facebooku. - Jako chrześcijanie jesteśmy zobowiązani do wynagradzania Bogu i przepraszania Go za wszystkie upodlenia i bluźnierstwa, które się w tym dniu dokonują. Pomódl się z nami i przepraszaj Boga za pośrednictwem wszystkich świętych - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro