Reklama
Reklama

Oszczędności w Poznaniu: ZDM sprawdza, gdzie można przyciemnić światła

fot. archiwum
fot. archiwum

Konkretnie chodzi o przejścia podziemne.

Choć już na początku października Zarząd Dróg Miejskich zapewniał nas, że nie ma w planach ograniczania działania oświetlenie ulicznego czy iluminacji zabytków, okazuje się, że jakieś oszczędności są jednak planowane.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak ustalił portal wtk.pl, ZDM sprawdza obecnie, gdzie można oszczędności znaleźć. Konkretnie rozważane jest przyciemnianie świateł w przejściach podziemnych, a jako pierwsza zmianami ma być objęta Kaponiera. To tutaj prądu zużywa się najwięcej. Analizowane są możliwe oszczędności - to, co można wyłączyć.

- We wszystkich przejściach podziemnych, które ma w swoim zarządzie ZDM oświetlenie działa przez całą dobę. W zależności od obiektu, w ciągu dnia włączona jest część lamp lub wszystkie. Wszystko po to by zapewnić pieszym bezpieczne warunki przejścia. Analizujemy wprowadzenie zmian tylko w przejściach pod rondem Kaponiera tak by, przy zachowaniu bezpieczeństwa użytkowników, można było część z lamp wyłączać - wyjaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

W całym Poznaniu ZDM odpowiada za 35 przejść podziemnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro