Reklama
Reklama

Nastolatek z Obornik odebrał sobie życie, bo był nękany w szkole? Dyrekcja wydała oświadczenie

fot. policja
fot. policja

Wracamy do sprawy śmierci 16-letniego Filipa.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zaginięciu nastolatka z Obornik. Policja i straż pożarna prowadziły szeroko zakrojone poszukiwania, które niestety zakończyły się odnalezieniem ciała 16-latka. Jego śmierć wstrząsnęła Obornikami. W internecie pojawiają się informację, że powodem odebrania sobie życia przez chłopaka było nękanie przez rówieśników ze szkoły.

Portal wpoznaniu.pl podaje, że Filip nie jest jedyną "ofiarą" grupy składającej się z maksymalnie 8 osób, która terroryzuje szkołę. Metody nękania mają być wyrafinowane, a ofiarami padają z reguły grzeczne, spokojne dzieci.

Filip uczęszczał do Zespołu Szkół im. generała Tadeusza Kutrzeby w Obornikach. Dyrekcja placówki wydała stosowne oświadczenie w tej sprawie. - W związku z pojawiającymi się w internecie publikacjami oraz towarzyszącymi im komentarzami w serwisach społecznościowych na temat śmierci naszego ucznia Filipa Ch. pragnę jeszcze raz podkreślić, że cała społeczność Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach głęboko przeżywa to tragiczne wydarzenie. Prosimy o umożliwienie Bliskim Filipa godnego przeżywania żałoby po jego odejściu. Apeluję także o powściągliwość w mediach społecznościowych. Wiele z zamieszczonych komentarzy jest niezwykle krzywdzących i niesprawiedliwych - napisała Małgorzata Cyranek, dyrektor placówki. - Jednocześnie informuję, że uczniowie klasy, do której uczęszczał Filip spotkają się w poniedziałek z psychologiem. Ze wsparcia będą mogli skorzystać także uczniowie innych klas. Zapewniam, że każdy, kto zgłosi się o pomoc bezzwłocznie ją otrzyma - dodaje.

Konferencję w tej sprawie zapowiadają aktywiści z Obornik. Odbędzie się w środę i dotyczy "nowych ustaleń dotyczących samobójczej śmierci 16-letniego Filipa". Zapowiadana jest interwencja w kuratorium oświaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro