Reklama

Poznańscy seniorzy potrzebują pomocy. Trwają poszukiwania wolontariuszy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sabine van Erp z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sabine van Erp z Pixabay

Od czerwca Caritas Archidiecezji Poznańskiej na terenie Poznania prowadzi projekt Korpus Wsparcia Seniora - do tej pory zgłosiło się 180 seniorów, którzy czekają na pomoc.

"Wciąż szukamy rąk do pomocy i wielkich serc do niesienia radości innym. Wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia, która ma czas i energię do działania. Pandemia zamknęła nas w domu, ale być może teraz jest dobry czas na to, aby podzielić się swoim czasem z seniorami" - przekonuje Marek Misiek z Caritas Poznań.

Wśród zadań, które może robić wolontariusz są: wsparcie społeczne - rozmowa, spacer, pomoc w zrobieniu zakupów, pomoc w dotarciu do lekarza, wsparcie w zwykłych codziennych czynnościach domowych. Wolontariusz wspólnie z seniorem ustala terminy spotkań.

"Projekt stał się odpowiedzią na rosnącą izolację seniorów wywołaną pandemią. Caritas pragnie otoczyć troską szczególnie osoby samotne. Poszukujemy osób, które chciałyby poświęcić przynajmniej jedną godzinę w tygodniu na niesienie pomocy osobom starszym zamieszkującym na terenie Poznania" - dodaje Misiek.

Przedstawiciele Caritasu zapewniają, że przygotowują i szkolą wolontariuszy do pracy z seniorami, dlatego nie powinno być obaw, że ktoś nie będzie wiedział jak pomagać.
Aby zostać wolontariuszem należy, wejść na stronę: wolontariusz.caritas.pl, a później przyjść na rekrutację i podpisać dokumenty.

Projekt realizowany przy współpracy Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Miasta Poznań w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społeczne pt. "Korpus Wsparcia Seniorów". Więcej informacji można uzyskać pod numerem 783 858 290.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro