Reklama
Reklama

Za darmo rozdają czujniki dymu. Kto może je dostać?

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Czujniki dymu dostępne dla miejskich najemców.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych kontynuuje akcję mającą na celu zabezpieczyć mieszkańców miejskiego zasobu. Czujniki dymu można już odbierać w Punktach Obsługi Klienta.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od blisko 10 lat prowadzi akcję rozdawania czujników czadu miejskim najemcom. Tylko w ostatnich 5 latach spółka rozdała ich ponad 1500 a w tym roku również zainteresowaniem jest spore. "Spółka zachęcona tym sukcesem wprowadziła kolejny program mający na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Poznania. Dotyczy on najemców korzystających z lokali, które są ogrzewane piecami węglowymi. Teraz osoby posiadające takie mieszkanie mogą odbierać zakupione przez ZKZL czujki dymu" - informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Osoby, które chcą otrzymać takie urządzenie mogą zgłosić się do Biura Obsługi Klienta mieszczącego się przy ul. Matejki lub do jednego z terenowych Punktów Obsługi Klienta. Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika, który może uratować życie.

ZKZL rozdaje czujniki dymu drugi rok z rzędu. "W ubiegłym roku akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, dlatego spółka postanowiła kontynuować program. Zachęcamy najemców do zadbania o bezpieczeństwo oraz spokojny sen rodziny. Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzymuje ulotkę z podstawowymi informacjami, jak należy eksploatować piec kaflowy i jak prawidłowo z niego korzystać, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym" - dodaje Kubiak.

I podkreśla, że Polsce pożarów domów i mieszkań jest prawie 30 000 rocznie. Żeby uniknąć zagrożenia ogniem warto zastosować czujniki dymu, który przyda się w każdym pomieszczeniu mieszkania. Wykrywa on dym unoszący się z pieca węglowego, wadliwej instalacji elektrycznej, źle działającej kuchenki lub po prostu palącej się patelni lub spalonego czajnika.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro