Reklama

Ryanair ujawnia nowy rozkład lotów z Poznania i plany na przyszłość

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Linia lotnicza Ryanair, ogłosiła w piątek swój nowy zimowy rozkład lotów w Poznaniu obejmujący 24 trasy, w tym 3 nowe.

Nowy rozkład lotów Ryanaira z Poznania na zimę 2022 obejmuje: 3 samoloty zbazowane na poznańskim lotnisku ( to inwestycja w Poznaniu warta 300 milionów USD), łącznie 24 tras, w tym 3 nowe trasy do Krakowa, Sztokholmu i Rzymu, ponad 115 lotów tygodniowo oraz onad 950 miejsc pracy (w tym 110 bezpośrednich wysoko płatnych stanowisk).

"Połączenia Ryanair pozwolą turystom z Wielkiej Brytanii, Włoch czy Malty na zwiedzanie Poznania i Wielkopolski, podziwianie lokalnej kultury i dziedzictwa oraz spróbowanie unikalnych, tradycyjnych potraw z Polski, a mieszkańcom Wielkopolski na zaplanowanie kolejnego wyjazdu do ekscytujących miejsc w Europie" - informuje Błażej Patryn, rzecznik Ławicy.

"Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, z przyjemnością ogłasza nasz nowy zimowy rozkład lotów w Poznaniu, który oferuje ponad 115 lotów tygodniowo na 24 trasach, w tym 3 nowe trasy do Krakowa, Sztokholmu i Rzymu. Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą obecność i kontynuować naszą współpracę z poznańskim lotniskiem" - mówił Michał Kaczmarzyk, Prezes Buzz, linii lotniczej z Grupy Ryanair.

"Tej zimy zapewnimy mieszkańcom Poznania i Wielkopolski pełen wachlarz kierunków i fascynujących miejsc zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Coraz więcej tras z Poznania obsługiwanych będzie przez nasze najnowsze samoloty typu "Gamechanger", które są bardziej przyjazne dla środowiska i wzmacniają naszą pozycję najbardziej ekologicznej linii lotniczej w Europie" - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro