Reklama
Reklama

Modertrans Poznań dostarczył tramwaje dla Wrocławia. Z półrocznym wyprzedzeniem!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Dostawy zakończą się w przyszłym tygodniu.

Latem 2020 roku Modertrans Poznań wygrał duży przetarg na dostawę 25 nowoczesnych tramwajów dla Wrocławia. Kontrakt opiewał na około 205 mln złotych, a dostawa zamówionych pojazdów - Moderusów Gamma - miała się zakończyć w maju 2023 roku. W przyszłym tygodniu do Wrocławia wyjedzie ostatni z zamówionych tramwajów, a więc zamówienie zrealizowano z półrocznym wyprzedzeniem. Nowy pojazd ma zjechać na wrocławskie tory 25 października. Ma być rozpoznawalny, bo został oznakowany tak, by przypominać o współpracy Modertransu i MPK Wrocław.

Kontrakt zakładał, że przewoźnik będzie mógł rozszerzyć zamówienie o 21 kolejnych tramwajów. I tak się stało. Stosowną umowę podpisano w marcu ubiegłego roku, a tramwaje mają trafić do Wrocławia do lipca 2024 roku. W sumie w stolicy Dolnego Śląska będzie ich jeździć 46.

- Kontynuujemy nasze prace, aby wrocławscy pasażerowie mogli jak najszybciej korzystać z tramwajów z zamówienia opcji. Będzie to dwadzieścia jeden tramwajów pod każdym względem takich samych, jak już dostarczone - zapowiada prezes Modertrans Poznań Jarosław Bakinowski. - Warto podkreślić, że dwudziesty piąty tramwaj Gamma to jednocześnie sto trzynasty Moderus we Wrocławiu - dodaje.

Po Wrocławiu jeżdżą 62 Moderusy Beta, a także 26 Protramów 205 WrAs. Gdy dodamy do tego 25 dostarczonych Gamm, daje to 113 tramwajów. W 2024 roku ta liczba wzrośnie do 134.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
6.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro