Reklama
Reklama

Wiadomo, ilu urzędników zatrudnia poznański magistrat. Ile zarabiają?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Z prośbą o informację na ten temat zwróciła się do władz Poznania radna Klaudia Strzelecka.

Jak informuje Biuletyn Miejski, magistrat przygotował odpowiedź aktualną na dzień 30 września 2022 roku. W wykazie brakuje liczby etatów w miejskich instytucjach kultury (mają zostać podane później).

Ilu urzędników pracuje w Urzędzie Miasta Poznania? W sumie jest tu wykonywanych prawie 1878 etatów. Zdecydowanie więcej, bo prawie 3882 etaty są wykonywane w miejskich jednostkach organizacyjnych, a więc np. w Usługach Komunalnych, Zarządzie Dróg Miejskich, Straży Miejskiej czy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

W przypadku Urzędu Miasta najwięcej osób jest zatrudnionych w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami (około 177 etatów), a następnie w Wydziale Obsługi Urzędu (prawie 112 etatów). Trzecie miejsce pod względem zatrudnienia zajmuje Wydział Gospodarki Komunalnej (prawie 95 etatów).

W przypadku miejskich jednostek organizacyjnych, najwięcej osób jest zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (398 etatów). Kolejny jest Poznański Zespół Żłobków (331 etatów, a dalej jest Straż Miejska (prawie 307 etatów).

Z danych przekazanych przez urząd wynika, że najniższa pensja dla urzędnika magistratu w Poznaniu wynosi 3350 zł brutto. Najwyższa pensja to natomiast 11 500 złotych brutto. Od lipca pracownicy otrzymali podwyżki - od 230 do 430 złotych brutto.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro