Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak przyjął dawkę przypominającą. "Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej możliwości"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W Poznaniu wciąż można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

- Zachęcam wszystkich, którzy mogą przyjąć dawkę przypominającą, do skorzystania z tej możliwości - mówi prezydent Poznania. - Oficjalnie zachorowań jest niewiele, ale w rzeczywistości bardzo łatwo zarazić się koronawirusem. Naukowcy i specjaliści nie mają wątpliwości, że szczepienia są najlepszą obroną przed poważnym przebiegiem choroby. Warto posłuchać ekspertów i zadbać o swoje zdrowie!

Prezydent Poznania zaszczepił się w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych, ale szczepienie można wykonać nie tylko tutaj. Największy jest punkt szczepień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Jesteśmy w stanie zaszczepić nawet kilkaset osób dziennie - podkreśla Konrad Zaradny, dyrektor POSUM, które zarządza punktem na MTP. - Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli dawki przypominającej albo w ogóle się nie zaszczepili. Mamy do dyspozycji zaktualizowane szczepionki firm Pfizer i Moderna. Wszystkie z nich są bezpieczne i skuteczne w walce z koronawirusem, także z wariantem omikron.

Poza punktem w POSUM i na MTP, w mieście działają jeszcze inne miejskie punkty szczepień - w szpitalu im. Strusia oraz szpitalu im. Raszei.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro