Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Uwaga, złodziej!

KaT
środa, 8.04.2009 r.
godz. 10.15

Przedświąteczny szał zakupów to radość dla handlowców i... kieszonkowców. Robiąc zakupy na rynkach i w marketach pamiętajmy o pilnowaniu portfeli i dokumentów. Niestety, każdego roku przed świętami rośnie liczba zgłoszeń o kradzieżach dokonywanych przez kieszonkowców.

Chwila nieuwagi i ...nie mamy portfela. Policjanci wyruszyli na ulice i rynki, by odstraszać swoją obecnością grasujących wśród straganów kieszonkowców. Zdaniem funkcjonariuszy bardzo często podczas zakupów nie zastanawiamy się nad tym, czy ktoś ma dostęp do naszej torby.

Najlepszym rozwiązaniem jest chowanie portfela i dokumentów do kieszeni spodni (nie tylnych - z takiej złodziej może wyciągnąć pieniądze) lub koszuli. Pamiętajmy też o tym, że klucze od mieszkania trzymane razem z dokumentami, w chwili kradzieży dają złodziejowi możliwość wejścia do naszego domu.

7 kwietnia m.in. na rynku jeżyckim i cmentarzach policjanci rozdawali Poznaniakom ulotki, które mają im uświadomić, że złodzieje liczą na nasze rozkojarzenie. Często sami prowokujemy kieszonkowców - zostawiamy na nagrobkach torebki, portfele i udajemy się do śmietnika lub po wodę. Nie zapomnijmy o własnym bezpieczeństwie podczas świątecznej gorączki.

Reklama