Reklama
Reklama

Takie tablice pojawią się w kolejnych punktach miasta. Znajdziemy na nich sporo informacji

ZDM | fot. Tablica, która zostanie zamontowana na Woli
ZDM | fot. Tablica, która zostanie zamontowana na Woli

Poznański Szlak Forteczny wzbogaci się o kolejne tablice informacyjne.

Pierwsze tablice Poznańskiego Szlaku Fortecznego zostały zamontowane przed siedmiu laty. Od tego czasu są systematycznie uzupełniane w kolejnych miejscach Poznania związanych z militarną historią miasta. Teraz pojawią się w czterech nowych punktach.

"W tym roku tablice zostaną zamontowane przy kamieniach granicznych twierdzy w rejonie ul. Skalnej i Górczyńskiej. Kolejna będzie ustawiona tuż przy stacji kolejowej Wola (skąd ewakuowani byli w 1918 roku żołnierze niemieccy), a także na Piątkowie (gdzie nadal jest podstawa karabinu maszynowego z baterii przeciwlotniczej Piątkowo z czasów II wojny światowej)" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Na tablicach znajdziemy informacje nie tylko o samym miejscu, ale też dlaczego w taki sposób zostało upamiętnione. Są też kolejne wiadomości dotyczące Twierdzy Poznań. Umieszczone są też zdjęcia i grafiki jak niegdyś wyglądało to miejsce lub inne związane z lokalizacją. Treść jest przygotowywana we współpracy z członkami Porozumienia dla Twierdzy Poznań.

"Zwiedzanie Poznańskiego Szlaku Fortecznego, czy też jego poszczególnych elementów jest coraz popularniejsze w Poznaniu" - podkreśla Kaniewska.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro