Takie tablice pojawią się w kolejnych punktach miasta. Znajdziemy na nich sporo informacji

Poznański Szlak Forteczny wzbogaci się o kolejne tablice informacyjne.
Pierwsze tablice Poznańskiego Szlaku Fortecznego zostały zamontowane przed siedmiu laty. Od tego czasu są systematycznie uzupełniane w kolejnych miejscach Poznania związanych z militarną historią miasta. Teraz pojawią się w czterech nowych punktach.
"W tym roku tablice zostaną zamontowane przy kamieniach granicznych twierdzy w rejonie ul. Skalnej i Górczyńskiej. Kolejna będzie ustawiona tuż przy stacji kolejowej Wola (skąd ewakuowani byli w 1918 roku żołnierze niemieccy), a także na Piątkowie (gdzie nadal jest podstawa karabinu maszynowego z baterii przeciwlotniczej Piątkowo z czasów II wojny światowej)" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.
Na tablicach znajdziemy informacje nie tylko o samym miejscu, ale też dlaczego w taki sposób zostało upamiętnione. Są też kolejne wiadomości dotyczące Twierdzy Poznań. Umieszczone są też zdjęcia i grafiki jak niegdyś wyglądało to miejsce lub inne związane z lokalizacją. Treść jest przygotowywana we współpracy z członkami Porozumienia dla Twierdzy Poznań.
"Zwiedzanie Poznańskiego Szlaku Fortecznego, czy też jego poszczególnych elementów jest coraz popularniejsze w Poznaniu" - podkreśla Kaniewska.