Reklama
Reklama

Ormianin mieszkający pod Poznaniem pomagał Irańczykom nielegalnie dostać się do Polski

fot. SG
fot. SG

Został zatrzymany.

Wszystko miało swój początek w Augustowie. - To właśnie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie w trakcie prowadzonych czynności zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że w organizację niezgodnego z prawem przekraczania granicy naszego państwa z Białorusi do Polski zaangażowany jest aktywnie obywatel Armenii mieszkający kilka kilometrów od Poznania. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Augustowie wystawił postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu podejrzanego mężczyzny - wyjaśnia Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W poniedziałek funkcjonariusze SG z Poznania - Ławicy pojawili się pod domem, w którym mieszka mężczyzna i go zatrzymali. Ormianin kompletnie się tego nie spodziewał. - We wtorek usłyszał zarzut organizowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom obywatelom Iranu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Augustowie Sąd Rejonowy w Augustowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - dodaje.

Przy okazji okazało się, że mężczyzna przebywa w Polsce nielegalnie. Wszczęto wobec niego postępowanie mające na celu zobowiązanie go do opuszczenia kraju. - Za organizowanie innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro