Reklama
Reklama

Ormianin mieszkający pod Poznaniem pomagał Irańczykom nielegalnie dostać się do Polski

fot. SG
fot. SG

Został zatrzymany.

Wszystko miało swój początek w Augustowie. - To właśnie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie w trakcie prowadzonych czynności zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że w organizację niezgodnego z prawem przekraczania granicy naszego państwa z Białorusi do Polski zaangażowany jest aktywnie obywatel Armenii mieszkający kilka kilometrów od Poznania. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Augustowie wystawił postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu podejrzanego mężczyzny - wyjaśnia Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W poniedziałek funkcjonariusze SG z Poznania - Ławicy pojawili się pod domem, w którym mieszka mężczyzna i go zatrzymali. Ormianin kompletnie się tego nie spodziewał. - We wtorek usłyszał zarzut organizowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom obywatelom Iranu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Augustowie Sąd Rejonowy w Augustowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - dodaje.

Przy okazji okazało się, że mężczyzna przebywa w Polsce nielegalnie. Wszczęto wobec niego postępowanie mające na celu zobowiązanie go do opuszczenia kraju. - Za organizowanie innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro