Reklama
Reklama

Poznań ma nowy mural. Przedstawia chłopca z latawcem

fot. MTP
fot. MTP

Powstał na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Mural wyszedł spod pędzla Marii Szulc i ma ponad 230 metrów kwadratowych powierzchni. - Był malowany ręcznie, za pomocą pędzli i wysokiej jakości farb elewacyjnych. Powstał na modernizowanym terenie targów poznańskich i jest widoczny od strony ul. Głogowskiej. Praca przedstawia chłopca bawiącego się latawcem na tle charakterystycznych budynków Poznania. Znalazł się tu m.in. ratusz, Okrąglak, budynek Altum Uniwersytetu Ekonomicznego, Most Jordana, Arena Poznań i Iglica - wyjaśniają MTP.

Dzieło ma być kolejnym krokiem otwierającym targi na mieszkańców Poznania. - Dobiegają końca prace na Placu PeWuKi, który będzie eventowym sercem miasta, gdzie będą się odbywały koncerty i imprezy sportowe. Już w listopadzie będziemy gościć na jego terenie Poznański Jarmark Świąteczny. Chcemy, aby było to miejsce tętniące życiem, ale i kolorami. Mural to kolejny, po kinetycznej elewacji budynku Poznań Congress Center i foto spocie "Miłego Poznania", element, który sprawi, że będzie to fotogeniczny, ale i przyjemny miejski plac - mówi Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Maria Szulca to absolwentka poznańskiej ASP. Na swoim koncie ma wiele prac, w tym mural "Opowieść śródecka", który zdobi ścianę budynku na poznańskiej Śródce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
29.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro