Reklama
Reklama

Makabryczne okoliczności śmierci 35-latka. Trzy osoby stanęły przed sądem

archiwum | fot. wlkp24.info
archiwum | fot. wlkp24.info

Mężczyzna miał być bity i ciągnięty za autem.

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku. Jak informowaliśmy, jego ciało znaleziono na terenie prywatnej posesji w Ociążu w powiecie ostrowskim. Ciało 35-latka znalazła jego żona. Od początku policja wskazywała, że mogło dojść do brutalnego pobicia. Ustalono, że mężczyzna był bity drewnianą pałką, a także kopany i bity rękami. Następnie wywieziono go na polną drogę, gdzie ponownie go pobito. Stamtąd ciągnięto go za autem, do którego przymocowano go pasem holowniczym za nogi. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby - 32, 34 i 35-latka.

Jak informuje "Głos Wielkopolski", oskarżeni stanęli dziś przed kaliskim sądem. "Wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia Leszka M., narażając go na poważny uszczerbek na zdrowiu. Wielokrotnie uderzali drewnianymi pałkami oraz pięściami, po głowie i całym ciele. Następnie w celu szczególnego udręczenia pozbawili go wolności w ten sposób, że zabrali go z domu trzymając go za ręce i nogi, zabrali samochodem na drogę polną zadając w trakcie jazdy kolejne uderzenia. Następnie z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Leszka M. ciągnęli pokrzywdzonego po ziemi samochodem, a następnie jeszcze dwukrotnie zadawali ciosy rękami i nogami po całym ciele. Następnie umieścili pokrzywdzonego w bagażniku samochodowym i przewieźli go do miejscowości Ociąż, gdzie porzucili na schodach mieszkania" - mówił cytowany przez "Głos Wielkopolski" prokurator Tomasz Łakomy.

Według ustaleń śledczych, chodziło o prywatne zatargi - o kobietę. Mężczyźni przyznali się do pobicia, ale nie do zabójstwa. Dodali, że chcieli dać mężczyźnie nauczkę. Po czym podrzucili go na jego własną posesję. 35-latka nie udało się uratować.

Grozi im do 15 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro