Reklama
Reklama

Doprowadził do śmiertelnego wypadku, został skazany. Tuż przed zdarzeniem kłócił się z partnerką

fot. KPP Jarocin
fot. KPP Jarocin

Do wypadku doszło 29 stycznia w Brzostowie na terenie powiatu jarocińskiego.

Jak podaje portal jarocinska.pl, 20-letni Patryk N. został skazany na karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Dodatkowo ma 3-letni dozór kuratora, roczny zakaz prowadzenia pojazdów, a także musi zapłacić 15 tysięcy złotych nawiązki na rzecz kierowcy busa i 1000 zł grzywny.

Przypomnijmy, że 20-latek jechał seatem ibiza wraz ze swoją partnerką. W wyniku utraty panowania nad pojazdem zderzył się z busem marki renault, którym jechało starsze małżeństwo. 70-letnia pasażerka zginęła. Pozostała trójka odniosła obrażenia. Warunki na drogach tego dnia były trudne - zalegało błoto pośniegowe, nawierzchnia była mokra. Ustalono, że Patryk N. jechał 80 kilometrów na godzinę, co przy takich warunkach było niebezpieczne.

Młody mężczyzna przyznał się do winy i odpowiadał na pytania sądu. Tłumaczył, że nie pamięta chwili wypadku, ale tuż przed nim poczuł, że auto zaczyna się ślizgać po drodze. Wyjaśnił, że to co się stało, wpłynęło na jego życie. Do dziś podlega rehabilitacji. Przeprosił też kierowcę busa, który w wypadku stracił żonę. Przeprosił też swoją już byłą partnerkę, z którą jechał feralnego dnia.

Z wyjaśnień partnerki N. wynika, że para pokłóciła się tuż przed wypadkiem. Przyznała, że w trakcie kłótni jej partner prawdopodobnie nie kontrolował prędkości.

Wyrok nie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro