W Wielkopolsce mieszka najlepszy strażak na świecie!

Adam Spychała w USA pokonał ponad 400 strażaków z całego świata.

Młodszy kapitan Adam Spychała kilka dni temu zakończył zmagania w miejscowości Sandy w stanie Utah w USA. Strażak, który na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim brał udział w Mistrzostwach Świata Firefighter Combat Challenge. - Spośród 450 zawodników nasz strażak osiągnął następujące wyniki w eliminacjach i awansował do finału w następujących kategoriach:
- indywidualnie 1:18.63,
- tandem z Rafałem Bereza 1:08.49,
- sztafeta Scantex Team Poland 1:08.83 - podaje kpt. Tomasz Chmielecki z KP PSP Ostrów Wielkopolski.

14 października odbył się finał. Spychała startując indywidualnie poprawił swój wynik o ponad 2 sekundy i został mistrzem świata w kategorii OPEN. Jest pierwszym Polakiem, który stanął na podium tych zawodów. Ale to nie koniec. Spychała wraz z Rafałem Berezą zdobyli wicemistrzostwo świata w kategorii Tandem OPEN, a dodatkowo trzecie miejsce w sztafecie zajęła ekipa Scantex Team Poland.