Reklama
Reklama

Na Milczańskiej bez przejazdu przez torowisko. Co z przedłużeniem Brneńskiej?

Ujęcie z 2017 roku. Dziś przy skrzyżowaniu stoją nowe bloki i powstają kolejne | fot. Google Street View
Ujęcie z 2017 roku. Dziś przy skrzyżowaniu stoją nowe bloki i powstają kolejne | fot. Google Street View

Nie mamy dobrych wiadomości.

W ramach przebudowy torowiska tramwajowego na Trasie Kórnickiej zlikwidowany zostanie przejazd dla samochodów w ciągu ulicy Milczańskiej (zostanie tu tylko przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów). W zamian otrzymają oni nowy przejazd przez tory, w ramach wybudowanego przedłużenia ulicy Pleszewskiej, a więc tuż przy CH Posnania.

Ale zdaniem mieszkańców przejazd przy Posnanii to za mało. Do naszej redakcji trafiają pytania o to, czy miasto planuje w najbliższym czasie wybudować przedłużenie ulicy Brneńskiej, co pozwoliłoby domknąć tzw. "Ring Łacina". Na Brneńskiej także planowany jest przejazd przez torowisko. Domknięcie ringu od strony Jana Pawła II zapewni przedłużenie ulicy Pleszewskiej. Pozostanie więc domknięcie go od wschodu - pomiędzy skrzyżowaniem Milczańska / Brneńska z ulicą Lwowską.

Czy miasto ma obecnie taką inwestycję w planie? - Nie mamy w najbliższych planach budowy ul. Brneńskiej - mówi nam Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich. Nie wiadomo więc, kiedy ring zostanie ukończony i kiedy mieszkańcy tej okolicy zyskają przejazd przez torowisko tramwajowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro