Reklama
Reklama

Cztery ulice w Poznaniu zyskały ażurowe nawierzchnie. "Zostały bardzo dobrze odebrane przez mieszkańców".

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Jest to tymczasowe rozwiązanie, dzięki któremu drogi mają zyskać lepszą nawierzchnię.

O zastosowaniu ażurowych płyt na poznańskich drogach pisaliśmy tutaj, już w sierpniu tego roku. Jako pierwsze utwardzone w ten sposób zostały cztery ulice na Umultowie, czyli Anyżowa i Wrotyczowa oraz Bursztynowa (na odcinku od ul. Dolnej do skrzyżowania przy posesji nr 55) i Spokojna.

- Położenie płyt ażurowych na ulicach, które dotychczas były gruntowe, zostało bardzo dobrze odebrane przez mieszkańców. Na razie pojawiło się na czterech ulicach Umultowa, ale wszystko wskazuje, że będziemy ten pilotażowy program kontynuować i takie rozwiązania będą zastosowane także na innych osiedlach, gdzie nie ma dużego natężenia ruchu - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

odbiory techniczne przeprowadzono już na ul. Anyżowej i Wrotyczowej po zakończeniu prac, na dwóch kolejnych odbędą się one wkrótce. Na wszystkich czterech ułożona została nowa nawierzchnia z betonowych płyt ażurowych o szerokości 3,6 metra z częścią dla pieszych szeroką na 1,4 metra z kostki betonowej. Wykonano także zjazdy do posesji.

Dzięki temu kierowcy, piesi oraz rowerzyści mogą przemieszczać się w o wiele bardziej komfortowych warunkach. Jednocześnie przepuszczalna konstrukcja drogi umożliwia jej odwodnienie. Takie rozwiązanie ma być stosowanie do utwardzania dróg lokalnych, które nie mają w najbliższej perspektywie zaplanowanej budowy kanalizacji deszczowej, ale posiadają przepuszczalne podłoże, w które wsiąkną wody opadowe - informuje Miasto Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro