Reklama

Pod Poznaniem konsekrowano nowy kościół. Parafianie zebrali 1 mln złotych

fot. Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach / FB
fot. Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach / FB

W Koziegłowach.

Budowa nowej świątyni na osiedlu Leśnym w Koziegłowach rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Zakończyła się kilka dni temu oficjalną uroczystością konsekracji obiektu. Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach ma więc nową świątynię.

Jak można się dowiedzieć z podziękowań składanych przez duchownego w trakcie ogłoszeń duszpasterskich, budowa nowego kościoła była możliwa dzięki ofiarności wielu osób. - Dziękujemy rodzinom, które przekazały dar serca na budowę kościoła. 25 Rodzin przekazało kwotę 5 650 tysięcy złotych. Od 27 sierpnia do 14 października 2022 roku zebraliśmy 1 041 580 złotych. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na budowlane konto bankowe - informuje parafia.

Parafia otrzymała też środki finansowe od parafii z okolicy, a daninę diecezjalna do 14 października przekazało 615 rodzin. Pojawia się też informacja na temat tego, ile jeszcze trzeba zapłacić wykonawcom. To około 3,2 mln złotych.

Parafia obejmuje osiedle Leśne 1-16, a także ulice Piłsudskiego, Lipową, Topolową, Gdyńską, a dodatkowo osiedle domków jednorodzinnych w Czerwonaku. Proboszczem jest tu ks. Jerzy Ranke.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro