Reklama
Reklama

Trudna sytuacja w poznańskim ZOO. "Zwierzęta nie mogą przejść na dietę"

fot. Zoo Poznań Official Site / Facebook

Koszty wyżywienie zwierząt znacznie wzrosły, pojawiają się dylematy z czego można zrezygnować.

Sprawą zajmuje się Telewizja WTK. Jak się okazuje, choć koszty wyżywienie zwierząt znacznie wzrosły, jednak budżet przeznaczony na ogród zoologiczny zostanie zmniejszony o 2 miliony złotych. "W sierpniu ogłoszono, że musimy z czegoś zrezygnować "- mówi dziennikarzom Małgorzata Chodyła, rzeczniczka poznańskiego ZOO. "Zwierzęta nie mogą przejść na dietę" - podkreśliła.

To nie jedyne problemy. "Sezon grzewczy dla niektórych osób już się rozpoczął, głównie w okresie nocnym. Zwierzęta jeszcze wychodzą na wybiegi zewnętrzne, bo pogoda na to pozwala, ale wkrótce niektóre z nich będą musiały pozostać w stajniach, które muszą być ogrzewane" - dodała rzeczniczka.

Zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski przyznaje, że sytuacja jest trudna. "Ona nie wynika ze złego zarządzania miasta czy innych gmin, tylko ze zmian podatkowych, które wystąpiły w ostatnich latach" - komentuje.

Niewykluczone, że z poznańskiego Nowego ZOO zniknie jedna z atrakcji. "Martwimy, się, że nie będzie nas stać na to, aby podpisać z firmą transportową umowy na obsługę kolejki, które kursuje po naszym terenie" - mówi Chodyła.

Miasto zapewnia, że zrobi wszystko żeby ratować sytuację. Jednak na ostateczne decyzje trzeba poczekać do grudnia.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
27.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro