Reklama
Reklama

Wkrótce otwarcie alei Praw Kobiet. "Kobiety, które wywalczyły prawa, zostały docenione w Poznaniu"

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

23 października w niedzielę odbędzie się 104. rocznica uzyskania przez kobiety praw wyborczych.

Otwarcie alei Praw Kobiet, to moment oficjalnego zakończenia inwestycji budowy trasy tramwajowej na Naramowice wraz z układem drogowym. Inicjatorkami nazwania ulicy aleją Praw Kobiet oraz wydarzeń towarzyszących jej otwarciu są poznańskie radne: Marta Mazurek, Dominika Król, Maria Lisiecka-Pawełczak, Monika Danelska i Małgorzata Woźniak.

- Wkład kobiet w naszą historię, a także teraźniejszość, jest ogromny i niezwykle cenny. Dlatego dziękuję paniom radnym za tę inicjatywę. Cieszę się, że kobiety, które ponad 100 lat temu wywalczyły sobie prawa wyborcze w Polsce, zostały w ten sposób docenione w Poznaniu, zyskując swoje miejsce na mapie miasta - powiedział Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00. Od przystanku Jasna Rola do Błażeja, uczestnicy i uczestniczki przejdą w rytm muzyki i kroków poloneza. Po przybyciu na miejsce odbędzie się festyn dla poznanianek i poznaniaków z okazji otwarcia alei. Przewidziane są także atrakcje dla najmłodszych - informuje Miasto Poznań i dodaje, że na godzinę 15:00 zaplanowano koncert poznańskiego zespołu Shyness.

Po koncercie nastąpi oficjalne odsłonięcie drogi. Uroczystość wpisuje się w pierwszy Poznański Tydzień Kobiet. W programie również spotkania z autorkami licznych publikacji oraz dziennikarką Karoliną Wasielewską.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro