Reklama
Reklama

Poznańska sieć sklepów jako pierwsza na świecie wprowadza możliwość płacenia... spojrzeniem!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Brands&People / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Brands&People / unsplash.com

Chodzi o sieć Komputronik.

Jak informuje Komputronik, pierwsi klienci skorzystają z takiego nowatorskiego rozwiązania już od najbliższej soboty w salonie w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu. O co chodzi? Od soboty, aby zapłacić za zakupy w tym sklepie nie będzie konieczne posiadanie przy sobie gotówki, karty, smartfona czy smartwatcha. Wystarczy spojrzenie.

- Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii opracowanej przez wrocławską firmę PayEye. PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny - podaje sieć.

Początkowo rozwiązanie będzie funkcjonować w wersji pilotażowej. Już wiadomo, że drugim salonem, w którym będzie można realizować płatności przy użyciu profilu biometrycznego będzie ten w Centrum Handlowym Magnolia. Także we Wrocławiu. Obecnie nie wiadomo czy i kiedy rozwiązanie będzie stosowane w innych miastach, w tym w Poznaniu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro